O nás » Jak to začalo
Jak to začalo

Zajímá Vás, jak to vše začalo?

Na začátku příběhu je tento nevinný pohled.

Můj první pes, který změnil mě i můj život. Učily jsme se jedna od druhé, jak se k sobě můžeme a nemůžeme chovat, procházely jsme životem bok po boku, pokud nastaly problémy, řešily jsme je společnými silami. Vždy při mne stála a já při ní. Stala se pro mě nejlepším a nejvěrnějším přítelem. Stala se mým životem.

Dáma Roxy

Dnes je z ní nádherná psí dáma, že? :)

Ale zpět k příběhu..
Jednoho dne nastalo období, pro mne ne moc snadné. Vždy jsem věděla, že pro zdravého a krásného psa je důležitá strava. Granule ale přestaly být dostatečně uspokojujícím jídlem, tak se mi to snažila dát náležitě najevo. Koukat se na to, jak zobe granulky jenom proto, aby se udržela na živu, pro mě bylo utrpením.
Musela tedy nastat změna. Změna přístupu, změna životního stylu i změna myšlení. Změnu jsem uvítala, protože nás obě posunula v životě zase o kousek dál. Doslechla jsem se o stylu krmení, který se nazývá BARF. Neměla jsem ani páru, jak se to dělá, co to pro psa znamená a co to obnáší, dokonce jsem se toho bála. Bylo to nové a neprozkoumané. Stala se z toho pro mne výzva. Studovala jsem a četla různé knihy, chodila na semináře, jenom proto, abych viděla svého psa zase šťastného, zdravého a prospívajícího.
A tak jsme začaly. Ze začátku to nebylo snadné, musely jsme se toho obě hodně naučit. Ale vytrvaly jsme a také se vyplatilo. Začala se mi měnit před očima, díky masu získala krásně lesklou srst, měla mnohem více energie do života, už jí netrčely kosti, jako když jedla granule. To mi bylo největší odměnou a také důvodem, proč jsem se začala metodou krmení přirozenou stravou zabývat ještě více.
Vím, co jí dávám do misky, vím, co jí. Pokud nastane problém, mohu hned zasáhnout a krmnou dávku upravit tak, aby jí opět nic nechybělo.

Tyto důvody mě vedly k tomu, že si své zkušenosti nechci nechat jen pro sebe a chci, aby se o této metodě dozvědělo, co nejvíce lidí a jejich psů. Ne každý na to má prostory či možnosti, ale tento problém má své řešení a proto jsme tu my, abychom Vám s tím pomohly.

Dnes už vím, že není čeho se bát a pokud to člověk bere s rozumem, pes mu za to bude nesmírně vděčný.

"Krmení syrovým masem je pro každého psa, ale není pro každého člověka."